Oto Kiralama’da Kayıt Dışı İsyanı

Kayıt dışı oto kiralamanın gün geçtikçe çoğaldığını ifade eden Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Bahattin Çelik, ekonominin kayıp yaşadığı bu alana denetim getirilmesi gerektiğini söyledi. Çelik, firmaların gelişi güzel çevreden aldıkları arabaları rahatlıkla müşterilerine sunduklarını bu konuda bir yasal düzenleme olmamasının oluşturduğu yasal boşluktan haksız rekabet doğduğunu ifade etti.

14 yıldan beri araç kiralama sektöründe faaliyette bulunduğunu ifade eden Bahattin Çelik, kayıt dışı oto kiralamaların yanı sıra sektörün trafik cezalarından şikayetçi olduğunu kaydetti. TTSO Meclis Üyesi Bahattin Çelik, kiralanan araçlara yazılan cezaların firmalara 1-1.5 ay gibi çok geç zamanda ulaştığını, aracı kiralayan müşteri ile trafik cezaları konusunda ciddi sorunlar yaşandığını belirtti. Çelik, “Yurt içi veya yurt dışı müşterileri ceza yediklerinde ceza tebligatı bazen 1 ayda bazen de 1 yılda tebliğ edilmektedir. O zaman zarfında müşterilerden trafik cezasını tahsil etmek imkansızlaşmaktadır. Vergi dairesine gittiğimizde sadece müşterinin ismine yazılmış cezalar aktarılmaktadır. Diğer cezaları elimizde sözleşmemiz faturamız olmasına rağmen aracın plakasına yazıldığı için aktaramıyoruz alabildiğimizi alıyoruz alamadıklarımızı mecburen cepten ödemek zorunda kalıyoruz. Bu süreçte bizlerin maddi kaybımız oluyor” dedi.

About the author

admin

admin

HAVALİMANI TESLİM EDİLİR.İZMİR-BODRUM-DENİZLİ KREDİ KARTI GEÇERLİDİR AYLIK VE YILLIK KİRALAMALARDA ÖZEL FİYAT ANLAŞMALI BANKA KARTLARINDA TAKSİT SEÇENEKLERİMİZ VARDIR, DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN. ARAÇLARIMIZ 2013 MODELDİR *ARAÇLARIMIZ RENT A CAR KASKOLUDUR. *ARAÇLARIMIZIN TÜM BAKIMLARI BİZE AİTTİR. *7/24 HİZMET AVANTAJI. K-i-r-a-l-a-y-ı-n, karlı çıkın... Günümüz şartlarında özellikle tüm araçları satın almak yerine kiralamak çok daha avantajlı ve karlıdır. Aracınızı k-i-r-a-l-a-d-ı-ğ-ı-n-ı-z zaman: - Araç ile ilgili tüm ödemenizi gider gösterebilirsiniz. - Araç faturanızı KDV den düşersiniz. - Aracın sigorta, kasko, vergi,bandrol ve doğabilecek diğer tüm vergileri sizi ilgilendirmez. - Periyodik bakımlara ve arıza bakımlarına para ödemezsiniz. - Aracınız bozulduğu zaman ya da kaza durumunda araçsız kalmazsınız. - Aracın değer düşüşünden dolayı amortisman kaybı yaşamazsınız. - Ödediğiniz tüm yakıt parasını şirketiniz için masraf gösterebilirsiniz. Ödeme : Tahmini kira bedeli tahsilatı teslim sırasında yapılır. Aracın iadesinde herhangi bir gecikme halinde her ek saat için günlük kira bedelinin 1/3`ü, toplam 3 saati geçen gecikmelerde ise 1 günlük kira bedeli kadar ek ücret alınır. Sigorta : Sektörün önde gelen sigorta şirketlerinin teminatı altında bulunan poliçe sistemimize göre şirketimizden kiralayacağınız tüm araçlar ve sürücüleri, kasko ve zorunlu trafik poliçelerine ek olarak, Ferdi Kaza ve İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası da dahil olmak üzere 4 geniş teminatlı poliçe ile tam korumalı teminat altına alınmıştır ve bu tür sigortalar fiyatlarımıza dahildir ek bir ücret söz konusu değildir. (Lastik Cam Far) kaza haricinde bu bölgelerde oluşan ve kaza raporu gerektirmeyen küçük hasarları (cam,far çatlağı,kaportadaki çizik...v.s) karşılayan kasko dışı mecburi olmayan bir fondur. Kaza Veya Çalınma Durumu : Herhangi bir kaza veya aracın çalınması durumunda, aracın yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna bildirilmelidir meydana gelen her türlü zarar, 3.şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir. hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. Aksi halde tüm masraflar kiracıdan tahsil edilir. ARAÇLARIMIZ FULL KASKOLUDUR ARAÇLARIMIZDA HGS MEVCUTTUR İZMİR-BODRUM-DENİZLİ-HAVALİMANI TESLİM EDİLİR TRANSFER YAPILIR FİYAT İÇİN İRTİBATA GEÇİNİZ ŞÖFÖRLÜ ARAÇLARIMIZ MEVCUTTUR HER TÜRLÜ TUR, GEZİ, DÜĞÜN, NİŞAN VS. BÜYÜK ARAÇLARIMIZ MEVCUTTUR FİYAT İÇİN ARAYINIZ...V.İ.P ARAÇLARIMIZLA GÜNÜBİRLİK KÜLTÜR VE ŞEHİR TURU YAPILIR.PAMUKKALE,DİDİM,BODRUM,ŞİRİNCE,MERYEM ANA,EFES,ÇANAKKALE...İRTİBAT:FAX:+902566184278...TEL:+902566184278...CEP:+905418311100-+905338311100-+905326035899 NOT:(ÇOCUK KOLTUĞUMUZ MEVCUTTUR ÖNCEDEN BİLDİRİNİZ)

no Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*